СТРЕС У БОЙОВИХ УМОВАХ
Ставлення до процесу тренування значно змінюється з отриманням реального досвіду. Стрес-тести дуже корисні, але їм не вистачає одного найбільш важливого елементу – ризику для життя. Як показує практика, чим більше бойового досвіду у бійця, тим він серйозніше сприймає всі вогневі тренування та стрес-тести. Тому що розуміє, що мішень – це умовний противник, котрий вразить тебе, якщо ти не вразиш його першим. Спрацьовує механізм перенесення реального досвіду на навчальну ситуацію.
Під час першого бою солдат стикається із відчуттями, котрих він раніше не мав, а страх невідомого – найбільш сильний, він сковує рухи та затьмарює розум. Як з ним боротися? До першого бою – ніяк. Тому що можна частково тренувати реакцію на стрес-тестах, але відчуття та реакції організму на стрес непередбачувані. Тим паче, що адреналін посилює больові відчуття. Інше питання: боєць, котрий знає, що з ним відбудеться в теорії, на практиці значно швидше вийде з шокового стану. А боєць досвідчений не зважає на незначні поранення, тому що він чітко розуміє, які відчуття несе те чи інше пошкодження. Тому солдат повинен усвідомлювати, що страх насамперед – це нормальна реакція організму. Американські інструктори надають велике значення дихальним вправам. Глибокі вдихи та видихи допомагають врівноважити серцебиття та заспокоїтись.
Всі реакції на стрес – це «заслуга» як свідомості та психіки, так і організму та фізіології. А тіло, як відомо, досить легко піддається навчанню. Тоді кожна стресова ситуація буде сприйматись як ще один екстремальний спосіб тренування.
#полк_Азов #АЗОВ